Bioblow
Inblaasstro
- Materiaal
- Stro (RVO: Overige)
- Productvorm
- Losse, inblaasbare strovezel
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 100%
Bioblow levert stro dat als losse vezel in een gesloten ruimte wordt ingeblazen. Bij RVO staat het materiaal geregistreerd onder de categorie ‘Overige’; op deze site rekenen we het tot de stro-isolatie, omdat de productnaam dat aangeeft.
De registraties betreffen het dak en de zolder- of vlieringvloer. Inblaasmateriaal vraagt om een afgesloten compartiment (bijvoorbeeld tussen sporen of balken) en om een uitvoerder die de juiste vuldichtheid haalt; een te losse vulling kan na verloop van tijd inzakken.
Meldcodes en subsidiebedragen (2)
Meldcodes van Bioblow Inblaasstro| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA28948 | Inblaasstro - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 147 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28949 | Inblaasstro - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 147 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Bioparels.nl
Bioparels®
- Materiaal
- PLA-bioparels (RVO: PLA - Suikerriet en Suikerbieten)
- Productvorm
- Inblaasbare parels
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Spouwmuur, Bodem (kruipruimte)
- Biobased aandeel (RVO)
- 100%
Bioparels® zijn isolatieparels op basis van PLA, een bioplastic dat volgens de RVO-registratie wordt gemaakt uit suikerriet en suikerbieten. Ze worden ingeblazen, wat ze vooral geschikt maakt voor bestaande holtes.
Er zijn twee registraties: spouwmuurisolatie en bodemisolatie (de kruipruimte). Bij spouwmuren bepaalt de breedte van de spouw de haalbare isolatiewaarde; een spouwinspectie vooraf is gebruikelijk. Bij bodemisolatie moet de kruipruimte toegankelijk en voldoende hoog zijn.
Meldcodes en subsidiebedragen (2)
Meldcodes van Bioparels.nl Bioparels®| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA32150 | Bioparels® spouwmuurisolatie | Spouwmuur | Alle woningen | Rd 1,1 | 60 mm | € 5,25/m² | € 10,50/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2026 | |
| KA32151 | Bioparels® Bodemisolatie | Bodem (kruipruimte) | Alle woningen | Rbf 3,5 | 160 mm | € 3,00/m² | € 6,00/m² | € 1,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
CircuFloc kartonwol
Kartonwol
- Materiaal
- Kartonwol (RVO: Papier voor karton)
- Productvorm
- Losse, inblaasbare vezel van karton
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten), Vloer, Zolder-/vlieringvloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 88%
CircuFloc maakt inblaasisolatie van gerecycled karton. Het is daarmee tegelijk een hergebruikt en een plantaardig (cellulose) product; RVO registreert het als ‘Papier voor karton’.
De reeks heeft vijf registraties: gevel, vloer, zolder/vliering en twee dakvarianten. Voor het dak wordt onderscheid gemaakt tussen een ‘constructieve’ en een ‘niet-constructieve’ toepassing; let bij de keuze van de meldcode op welke situatie bij uw dak hoort en vraag de uitvoerder dit op de offerte te vermelden.
Meldcodes en subsidiebedragen (5)
Meldcodes van CircuFloc kartonwol Kartonwol| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA28539 | kartonwol Constructief - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28540 | kartonwol Niet-constructief - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28541 | kartonwol - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28542 | kartonwol - vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28543 | kartonwol - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Dun Agro
Dun Agro hennep isolatiemat
- Materiaal
- Hennep en hennep/jute (RVO: Hennepvezel)
- Productvorm
- Isolatiemat
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 85%
Dun Agro is een Nederlandse hennepverwerker. De isolatiemat bestaat voor het grootste deel uit hennepvezel en wordt als flexibele mat tussen een houten constructie geklemd.
Geregistreerd zijn het dak, de gevel en de vloer. Een mat vraagt een regelwerk of balklaag om in te plaatsen; bij een houten vloer boven een kruipruimte is ondersteuning en een goed geventileerde kruipruimte belangrijk.
Meldcodes en subsidiebedragen (3)
Meldcodes van Dun Agro Dun Agro hennep isolatiemat| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA27133 | Dun Agro hennep isolatiemat - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27135 | Dun Agro hennep isolatiemat - Gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27136 | Dun Agro hennep isolatiemat - Vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Easycell/Conspec
Easycell
- Materiaal
- Cellulose (RVO: LFCI (Cellulose))
- Productvorm
- Losse, inblaasbare cellulose
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Gevel (binnen/buiten), Dak, Zolder-/vlieringvloer, Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 85%
Easycell is cellulose-inblaasisolatie die via Conspec op de markt wordt gebracht. Cellulose wordt doorgaans gemaakt van oud papier en wordt in gesloten compartimenten ingeblazen of open op een zoldervloer gespoten.
De reeks telt registraties voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering. Daarnaast zijn er drie aparte meldcodes met (M) in de naam: die gelden uitsluitend voor monumentale woningen, met een lagere minimale isolatiewaarde.
Bevat codes uitsluitend voor monumentale woningen
Meldcodes en subsidiebedragen (7)
Meldcodes van Easycell/Conspec Easycell| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA18407 | Easycell - gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18408 | Easycell - dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA19733 | Easycell -zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA21212 | Easycell -vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30551 | (M)Easycell - dakisolatie | Dak | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 95 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA30552 | (M)Easycell - gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 95 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA30553 | (M)Easycell -zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 95 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Gramitherm
Type GR
- Materiaal
- Grasvezel (RVO: niet ingevuld)
- Productvorm
- Isolatiemat/-plaat van grasvezel
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 88%
Gramitherm maakt isolatie met graanvezel als hoofdgrondstof. In de RVO-lijst is het materiaalveld bij deze meldcodes leeg; de indeling als grasvezel is op deze site gebaseerd op de merknaam en het producttype.
Er zijn registraties voor dak, gevel en zolder/vliering. In de productnaam staat ‘minimale dikte vanaf ≥140 mm’: kies daarom geen dunnere uitvoering als u voor deze meldcode subsidie wilt aanvragen.
Meldcodes en subsidiebedragen (3)
Meldcodes van Gramitherm Type GR| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA27252 | Type GR - dak minimale dikte vanaf >=140mm | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27254 | Type GR - zolder/vliering minimale dikte vanaf >=140mm | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27255 | Type GR - gevelisolatie minimale dikte vanaf >=140mm | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
GreenInclusive
Hempwool
- Materiaal
- Hennep en hennep/jute (RVO: Hennepvezel)
- Productvorm
- Isolatiemat
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 83%
Hempwool van GreenInclusive is een hennepisolatie in matvorm. Volgens de RVO-registratie bestaat het product voor 83% uit biobased materiaal.
De meldcodes betreffen dak en gevel. Zoals bij elke mat bepaalt de diepte van het regelwerk of de sporen hoeveel isolatie er past; controleer of de minimale dikte in de tabel hieronder in uw constructie past.
Meldcodes en subsidiebedragen (2)
Meldcodes van GreenInclusive Hempwool| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA28133 | Hempwool dak isolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
| KA28134 | Hempwool gevel isolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Gutex
Thermofibre
- Materiaal
- Houtvezel (RVO: WF (Houtvezels))
- Productvorm
- Losse, inblaasbare houtvezel
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 97% / 95%
Gutex Thermofibre is houtvezelisolatie in losse vorm, bedoeld om in te blazen. Houtvezel heeft een relatief hoge massa per volume, wat vaak wordt genoemd in verband met warmtebuffering onder een dak.
Er zijn registraties voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering. Twee meldcodes met (M) zijn uitsluitend bedoeld voor monumentale woningen.
Bevat codes uitsluitend voor monumentale woningen
Meldcodes en subsidiebedragen (6)
Meldcodes van Gutex Thermofibre| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA18721 | Thermofibre dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18723 | Thermofibre zolder/vlieringsvloerisolatie | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18724 | Thermofibre gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18725 | Thermofibre vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30497 | (M)Thermofibre zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 100 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30500 | (M)Thermofibre gevel | Gevel (binnen/buiten) | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 100 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Gutex
Thermoflex
- Materiaal
- Houtvezel (RVO: WF (Houtvezels))
- Productvorm
- Flexibele houtvezelmat
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 89%
Thermoflex is een flexibele houtvezelmat van Gutex die tussen sporen, stijlen of balken wordt geklemd.
De reeks omvat registraties voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering, plus drie monumentencodes (M) voor dak, gevel en zolder/vliering. Een mat volgt minder makkelijk onregelmatige vormen dan inblaasmateriaal; nauwkeurig op maat snijden voorkomt kieren.
Bevat codes uitsluitend voor monumentale woningen
Meldcodes en subsidiebedragen (7)
Meldcodes van Gutex Thermoflex| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA18726 | Thermoflex dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18727 | Thermoflex zolder/vlieringsvloerisolatie | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18728 | Thermoflex gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18729 | Thermoflex vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30502 | (M)Thermoflex dak | Dak | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 100 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA30503 | (M)Thermoflex zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 100 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30504 | (M)Thermoflex gevel | Gevel (binnen/buiten) | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 100 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
ISO-STROH
ISO-STROH inblaasstro
- Materiaal
- Stro (RVO: Stro)
- Productvorm
- Losse, inblaasbare strovezel
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Vloer, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 99%
ISO-STROH levert gehakseld stro dat machinaal in gesloten compartimenten wordt ingeblazen.
Geregistreerd zijn dak, gevel, vloer en zolder/vliering. Omdat stro een landbouwproduct is, is een droge opslag en verwerking belangrijk. Bij gevelisolatie hoort een passende afwerking aan de binnen- of buitenzijde.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van ISO-STROH ISO-STROH inblaasstro| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA29764 | ISO-STROH inblaasstro - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 147 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA29766 | ISO-STROH inblaasstro - vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 147 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29767 | ISO-STROH inblaasstro - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 147 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30314 | ISO-STROH inblaasstro - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 147 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
ISOCELL
CELLULOSE ISOCELL
- Materiaal
- Cellulose (RVO: LFCI (Cellulose))
- Productvorm
- Losse, inblaasbare cellulose
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten), Vloer, Zolder-/vlieringvloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 95%
ISOCELL is een cellulose-inblaasisolatie. Cellulose is een veelgebruikte biobased isolatie voor houten daken, zoldervloeren en houtskeletwanden.
De vier registraties betreffen dak, gevel, vloer en zolder/vliering. Bij open aanbrengen op een zoldervloer is het gebruikelijk een iets grotere dikte te kiezen om latere zetting op te vangen; volg hiervoor de aanwijzingen van de fabrikant.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van ISOCELL CELLULOSE ISOCELL| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA20089 | CELLULOSE ISOCELL -dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 130 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA20090 | CELLULOSE ISOCELL -gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 130 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA20091 | CELLULOSE ISOCELL -vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 130 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA22760 | CELLULOSE ISOCELL - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 130 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
ISOPROC
iQ3 cellulose
- Materiaal
- Cellulose (RVO: LFCI (Cellulose))
- Productvorm
- Losse, inblaasbare cellulose
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 90%
iQ3 is de cellulose-inblaasisolatie van ISOPROC. Het product wordt in holtes ingeblazen of open op zoldervloeren aangebracht.
Naast de registraties voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering zijn er drie (M)-codes die uitsluitend voor monumentale woningen gelden.
Bevat codes uitsluitend voor monumentale woningen
Meldcodes en subsidiebedragen (7)
Meldcodes van ISOPROC iQ3 cellulose| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA18589 | iQ3 cellulose -dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18590 | iQ3 cellulose -zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18591 | iQ3 cellulose -gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18592 | iQ3 cellulose -vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30783 | (M)iQ3 cellulose -dak | Dak | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 95 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA30784 | (M)iQ3 cellulose -gevel | Gevel (binnen/buiten) | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 95 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA30785 | (M)iQ3 cellulose -zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 95 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Isofloc
Isofloc
- Materiaal
- Cellulose (RVO: LFCI (Cellulose))
- Productvorm
- Losse, inblaasbare cellulose
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 92%
Isofloc is een langer bestaand merk cellulose-inblaasisolatie. Het wordt verwerkt door aangesloten inblaasbedrijven.
De meldcodes dekken dak, gevel, vloer en zolder/vliering. Vraag de uitvoerder naar de beoogde dichtheid en hoe die gecontroleerd wordt.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van Isofloc Isofloc| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA18716 | Isofloc dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18717 | Isofloc zolder/vlieringvloerisolatie | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18718 | Isofloc gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18719 | Isofloc vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Isolena
Isolena Premium
- Materiaal
- Schapenwol (RVO: Schapenwol)
- Productvorm
- Isolatiemat/-vlies van schapenwol
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Gevel (binnen/buiten), Dak, Zolder-/vlieringvloer, Bodem (kruipruimte)
- Biobased aandeel (RVO)
- 100%
Isolena Premium is schapenwolisolatie. Volgens de RVO-registratie is het biobased aandeel 100%.
Er zijn registraties voor bodem, dak, gevel en zolder/vliering. Voor de bodemvariant (KA27263) wijkt het bonusbedrag op de RVO-productpagina af van het bedrag dat bij vergelijkbare bodemproducten staat; zie de controleopmerking in de tabel.
Controleopmerking: KA27263: RVO vermeldt hier een biobased bonus van € 2,00/m² (geldig vanaf 01/01/2024), terwijl andere bodemproducten € 1,00/m² tonen. Wij berekenen hiervoor geen definitief bedrag tot dit is opgehelderd.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van Isolena Isolena Premium| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA19732 | Isolena Premium - gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA26276 | Isolena Premium - dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27261 | Isolena Premium - zolder/vlieringisolatie | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27263 | Isolena Premium - bodemisolatie | Bodem (kruipruimte) | Alle woningen | Rbf 3,5 | 140 mm | € 3,00/m² | € 6,00/m² | RVO: € 2,00/m² niet definitiefvanaf 01/01/2024 | Bonusbedrag wijkt af van vergelijkbare bodemproducten (RVO toont € 2,00/m²). Geen definitief subsidiebedrag berekend; verschil nog op te helderen. |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Isolena
Optimal
- Materiaal
- Schapenwol (RVO: Schapenwol)
- Productvorm
- Isolatiemat/-vlies van schapenwol
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten), Vloer, Bodem (kruipruimte)
- Biobased aandeel (RVO)
- 100%
Optimal is een tweede schapenwolproduct van Isolena, naast Premium. Het verschil tussen beide uitvoeringen staat niet in de RVO-gegevens; raadpleeg daarvoor de fabrikant.
Geregistreerd zijn bodem, dak, gevel en vloer, en één (M)-code voor gevelisolatie bij monumentale woningen.
Bevat codes uitsluitend voor monumentale woningen
Meldcodes en subsidiebedragen (5)
Meldcodes van Isolena Optimal| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA27242 | Optimal - dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27244 | Optimal - gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27245 | Optimal - vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27246 | Optimal - bodemisolatie | Bodem (kruipruimte) | Alle woningen | Rbf 3,5 | 140 mm | € 3,00/m² | € 6,00/m² | € 1,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29768 | (M)Optimal - gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 98 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Isovlas
Vlaswol / Isovlas PL
- Materiaal
- Vlas (RVO: Vlaswol)
- Productvorm
- Isolatiemat van vlasvezel
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Gevel (binnen/buiten), Vloer, Dak, Zolder-/vlieringvloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 75%
De PL-reeks van Isovlas is vlasisolatie in matvorm. In de RVO-lijst komen de namen ‘Vlaswol PL’ en ‘Isovlas PL’ beide voor; de fabrikant publiceert ze samen als PL Bouwisolatie, daarom staan ze hier bij elkaar.
De reguliere codes (‘PL140 en hoger’) gelden voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering. De (M)-codes (‘PL100 en hoger’) zijn uitsluitend voor monumentale woningen en hebben een lagere minimale Rd-waarde.
Bevat codes uitsluitend voor monumentale woningen
Meldcodes en subsidiebedragen (8)
Meldcodes van Isovlas Vlaswol / Isovlas PL| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA18309 | Vlaswol PL140 en hoger -gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18310 | Vlaswol PL140 en hoger -vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18311 | Vlaswol PL140 en hoger -dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18771 | Vlaswol PL140 en hoger -zolder/vlieringvloerisolatie | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA23071 | Isovlas PL 140 en hoger - dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28362 | (M)Vlaswol PL100 en hoger - dakisolatie | Dak | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 100 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28363 | (M)Isovlas PL 100 en hoger - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 100 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28364 | (M)Vlaswol PL100 en hoger - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Uitsluitend voor monumentale woningen | Rd 2,5 | 100 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Isovlas
Isovlas PN 130
- Materiaal
- Vlas (RVO: Vlaswol)
- Productvorm
- Isolatiemat van vlasvezel
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten), Zolder-/vlieringvloer, Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 75%
Isovlas PN 130 is een vlasisolatie met een minimale dikte van 130 mm volgens de registraties. Het onderscheid met de PL-reeks staat niet in de RVO-gegevens.
Er zijn meldcodes voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van Isovlas Isovlas PN 130| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA23305 | Isovlas PN 130 - dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 130 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA31599 | Isovlas PN 130 - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 130 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA31600 | Isovlas PN 130 - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 130 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA31601 | Isovlas PN 130 - vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 130 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Isovlas
Vlaswol TG130 en hoger
- Materiaal
- Vlas (RVO: Vlaswol)
- Productvorm
- Vlasisolatie
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak
- Biobased aandeel (RVO)
- 86%
Vlaswol TG130 is een afzonderlijk geregistreerd vlasproduct van Isovlas, alleen voor dakisolatie. ‘TG’ wordt door de fabrikant ook gebruikt in andere productnamen; de precieze uitvoering kunt u bij Isovlas navragen.
Meldcodes en subsidiebedragen (1)
Meldcodes van Isovlas Vlaswol TG130 en hoger| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA31679 | Vlaswol TG130 en hoger - dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 130 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Istrolatie
Stro
- Materiaal
- Stro (RVO: Stro)
- Productvorm
- Inblaasbaar stro
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 100%
Istrolatie levert stro-isolatie met registraties voor dak, gevel en zolder/vliering.
De RVO-gegevens noemen geen productvorm; ga bij de uitvoerder na of het stro wordt ingeblazen of op een andere manier wordt aangebracht, en welke afwerking erbij hoort.
Meldcodes en subsidiebedragen (3)
Meldcodes van Istrolatie Stro| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA30242 | Stro - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 180 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30243 | Stro - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 180 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30244 | Stro - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 220 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Kingspan Insulation
HemKor Pure
- Materiaal
- Hennep en hennep/jute (RVO: Hennepvezel)
- Productvorm
- Hennepisolatie
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 98%
HemKor Pure is een hennepproduct van Kingspan Insulation, een fabrikant die vooral bekend is van kunststof isolatieplaten. Volgens RVO is het biobased aandeel 98%.
Er zijn registraties voor dak- en gevelisolatie, met een minimale dikte van 151 mm.
Meldcodes en subsidiebedragen (2)
Meldcodes van Kingspan Insulation HemKor Pure| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA27524 | HemKor Pure - dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 151 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27526 | HemKor Pure - gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 151 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Kingspan Unidek
Unidek Reno Fast Biobased incl. spaanplaat
- Materiaal
- Houtvezel (RVO: WF (Houtvezels))
- Productvorm
- Dakelement met spaanplaat
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak
- Biobased aandeel (RVO)
- 85%
Een dakrenovatie-element van Kingspan Unidek met een biobased isolatiekern; RVO registreert het materiaal als houtvezel. Zoals de naam aangeeft, wordt het geleverd inclusief spaanplaat.
Er is één registratie, voor dakisolatie. Elementen worden doorgaans van buitenaf op de bestaande dakconstructie geplaatst, wat betekent dat ook de dakbedekking (pannen, panlatten) wordt vervangen of opnieuw gelegd.
Meldcodes en subsidiebedragen (1)
Meldcodes van Kingspan Unidek Unidek Reno Fast Biobased incl. spaanplaat| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA31573 | Unidek Reno Fast Biobased incl. spaanplaat | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Métisse
PRT Métisse
- Materiaal
- Katoen en gerecycled textiel (RVO: Katoen)
- Productvorm
- Isolatie van gerecycled textiel
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Vloer, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 78%
Métisse is isolatie gemaakt van ingezameld textiel, vooral katoen. Het is daarmee een voorbeeld van een gerecycled, van oorsprong plantaardig materiaal. RVO registreert het onder ‘Katoen’.
PRT Métisse heeft registraties voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering. Het verschil met RRT Métisse staat niet in de RVO-gegevens.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van Métisse PRT Métisse| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA28912 | PRT Métisse - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 145 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28913 | PRT Métisse - vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 145 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28914 | PRT Métisse - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 145 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29144 | PRT Métisse - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 145 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Métisse
RRT Métisse
- Materiaal
- Katoen en gerecycled textiel (RVO: Katoen)
- Productvorm
- Isolatie van gerecycled textiel
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Vloer, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 78%
RRT Métisse is de tweede uitvoering van de textielisolatie van Métisse. Ook deze is geregistreerd voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering.
Vraag de leverancier welke uitvoering bij uw constructie past; de RVO-gegevens beschrijven alleen de toepassing en minimale dikte.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van Métisse RRT Métisse| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA29141 | RRT Métisse - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 145 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29142 | RRT Métisse - vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 145 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29143 | RRT Métisse - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 145 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29145 | RRT Métisse - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 145 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Neopixels Insulation
Neopixels Biobased (gebonden)
- Materiaal
- Kurk (RVO: ICB (Geëxpandeerde kurk))
- Productvorm
- Gebonden korrels
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Spouwmuur, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 70%
Neopixels Biobased is een korrelvormige isolatie die gebonden wordt aangebracht. RVO registreert het materiaal als geëxpandeerde kurk (ICB) met een biobased aandeel van 70%; de samenstelling hebben wij niet bij de fabrikant geverifieerd.
Er zijn registraties voor spouwmuur en gevel.
Meldcodes en subsidiebedragen (2)
Meldcodes van Neopixels Insulation Neopixels Biobased (gebonden)| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA29049 | Neopixels Biobased (gebonden) - spouw | Spouwmuur | Alle woningen | Rd 1,1 | 40 mm | € 5,25/m² | € 10,50/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29147 | Neopixels Biobased (gebonden) - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 126 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
PIF Isolatiefolie
PIF Biobased FLOOR
- Materiaal
- Biobased reflecterende folie (RVO: Reflecterende folie)
- Productvorm
- Reflecterende isolatiefolie
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 73%
PIF Biobased FLOOR is een reflecterende isolatiefolie voor vloeren. Bij folie hangt de isolatiewaarde sterk af van de luchtspouwen rond de folie; daarom gebruikt RVO hier de Rbf-waarde en staat de constructiedikte in de productnaam.
Er zijn drie varianten: voor betonvloeren, voor hermetisch afgesloten houten vloeren en voor niet-hermetisch afgesloten houten vloeren. Kies de meldcode die exact bij uw vloer past.
Meldcodes en subsidiebedragen (3)
Meldcodes van PIF Isolatiefolie PIF Biobased FLOOR| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA30984 | PIF Biobased FLOOR 35 en hoger - BETON vloer 52/102 | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 102 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30985 | PIF Biobased FLOOR 45 en hoger-HOUT niet hermetisch 82/242 | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 242 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA30986 | PIF Biobased FLOOR 35 en hoger-HOUT hermetisch afgesl 52/212 | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 212 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
PIF Isolatiefolie
PIF Biobased ROOF
- Materiaal
- Biobased reflecterende folie (RVO: Reflecterende folie)
- Productvorm
- Reflecterende isolatiefolie
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak
- Biobased aandeel (RVO)
- 73%
De dakvariant van de reflecterende biobased folie van PIF. Ook hier telt de opbouw met luchtspouwen mee in de isolatiewaarde; de folie moet daarom worden aangebracht zoals de fabrikant voorschrijft.
Meldcodes en subsidiebedragen (1)
Meldcodes van PIF Isolatiefolie PIF Biobased ROOF| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA30989 | PIF Biobased ROOF 35 en hoger - dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 105 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
PIF Isolatiefolie
PIF Biobased WALL
- Materiaal
- Biobased reflecterende folie (RVO: Reflecterende folie)
- Productvorm
- Reflecterende isolatiefolie
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 73%
De wandvariant van PIF Biobased, geregistreerd voor binnengevelisolatie. Bij isoleren aan de binnenzijde is het vochtgedrag van de bestaande muur een belangrijk aandachtspunt; laat dit vooraf beoordelen.
Meldcodes en subsidiebedragen (1)
Meldcodes van PIF Isolatiefolie PIF Biobased WALL| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA30991 | PIF Biobased WALL 35 en hoger - binnengevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 105 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Pavatex
Isolair
- Materiaal
- Houtvezel (RVO: WF (Houtvezels))
- Productvorm
- Houtvezelplaat
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 95%
Isolair is een houtvezelplaat van Pavatex. Houtvezelplaten worden onder meer gebruikt als isolerende laag aan de buitenzijde van een dak- of wandconstructie.
De registraties gelden voor dak en gevel.
Meldcodes en subsidiebedragen (2)
Meldcodes van Pavatex Isolair| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA19328 | Isolair -dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 160 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA19333 | Isolair -gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 160 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Pavatex
Pavatherm
- Materiaal
- Houtvezel (RVO: WF (Houtvezels))
- Productvorm
- Houtvezelplaat
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 95%
Pavatherm is een houtvezelisolatieplaat van Pavatex, met registraties voor dak en gevel. De plaat wordt in een constructie verwerkt; vraag de leverancier welke opbouw bij uw dak of gevel hoort.
Meldcodes en subsidiebedragen (2)
Meldcodes van Pavatex Pavatherm| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA28012 | Pavatherm - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28013 | Pavatherm - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Pavatex
Pavawall-GF
- Materiaal
- Houtvezel (RVO: WF (Houtvezels))
- Productvorm
- Houtvezelplaat voor gevels
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 95%
Pavawall-GF is een houtvezelplaat voor gevelisolatie. Bij buitengevelisolatie verandert het aanzicht van de woning; controleer bij de gemeente of daar een vergunning voor nodig is.
Meldcodes en subsidiebedragen (1)
Meldcodes van Pavatex Pavawall-GF| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA19336 | Pavawall-GF -gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Pro Suber (ACI)
PS-Q1
- Materiaal
- Kurk (RVO: ICB (Geëxpandeerde kurk))
- Productvorm
- Kurkisolatie
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten), Vloer, Bodem (kruipruimte)
- Biobased aandeel (RVO)
- 100%
PS-Q1 is een kurkproduct van Pro Suber (ACI). Geëxpandeerde kurk wordt gemaakt van de schors van de kurkeik.
De registraties gelden voor bodem, dak, gevel en vloer. Het verschil met PS-QGR en PSQ4 staat niet in de RVO-gegevens.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van Pro Suber (ACI) PS-Q1| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA27195 | PS-Q1 - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27196 | PS-Q1 - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27197 | PS-Q1 - vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA27199 | PS-Q1 - bodem | Bodem (kruipruimte) | Alle woningen | Rbf 3,5 | 140 mm | € 3,00/m² | € 6,00/m² | € 1,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Pro Suber (ACI)
PS-QGR
- Materiaal
- Kurk (RVO: ICB (Geëxpandeerde kurk))
- Productvorm
- Kurkisolatie
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Spouwmuur, Dak, Zolder-/vlieringvloer, Vloer, Bodem (kruipruimte), Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 100%
PS-QGR is de breedst geregistreerde kurkreeks van Pro Suber, met codes voor bodem, dak, gevel, spouwmuur, vloer en zolder/vliering.
Dat het product ook voor spouwmuren is geregistreerd, wijst op een losse (granulaat)vorm; controleer de productvorm bij de leverancier.
Meldcodes en subsidiebedragen (6)
Meldcodes van Pro Suber (ACI) PS-QGR| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA21902 | PS-QGR - spouwmuurisolatie | Spouwmuur | Alle woningen | Rd 1,1 | 46 mm | € 5,25/m² | € 10,50/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29070 | PS-QGR - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 144 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29071 | PS-QGR - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 144 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29072 | PS-QGR - vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 144 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29073 | PS-QGR - bodem | Bodem (kruipruimte) | Alle woningen | Rbf 3,5 | 144 mm | € 3,00/m² | € 6,00/m² | € 1,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29074 | PS-QGR - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 144 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Pro Suber (ACI)
PSQ4
- Materiaal
- Kurk (RVO: ICB (Geëxpandeerde kurk))
- Productvorm
- Kurkisolatie
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten), Vloer, Bodem (kruipruimte)
- Biobased aandeel (RVO)
- 100%
PSQ4 is een derde kurkreeks van Pro Suber, met registraties voor bodem, dak, gevel, vloer en zolder/vliering.
Meldcodes en subsidiebedragen (5)
Meldcodes van Pro Suber (ACI) PSQ4| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA29124 | PSQ4 - dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 151 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
| KA29125 | PSQ4 - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 151 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2026 | |
| KA29126 | PSQ4 - gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 151 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
| KA29127 | PSQ4 - vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 151 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
| KA29128 | PSQ4 - bodemisolatie | Bodem (kruipruimte) | Alle woningen | Rbf 3,5 | 151 mm | € 3,00/m² | € 6,00/m² | € 1,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
STEICO
flex 036
- Materiaal
- Houtvezel (RVO: WF (Houtvezels))
- Productvorm
- Flexibele houtvezelmat
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 89% / 100%
STEICO flex 036 is een flexibele houtvezelmat die tussen houten constructiedelen wordt geklemd.
Er zijn codes voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van STEICO flex 036| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA22641 | flex 036 - Dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 126 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA22643 | flex 036 - Zolder-/Vlieringisolatie | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 126 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA22649 | flex 036 - Gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 126 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA24381 | flex 036 - Vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 126 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
STEICO
zell
- Materiaal
- Houtvezel (RVO: WF (Houtvezels))
- Productvorm
- Losse, inblaasbare houtvezel
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 89%
STEICO zell is houtvezelisolatie in losse vorm voor inblazen. Geregistreerd zijn dak, gevel en vloer.
Meldcodes en subsidiebedragen (3)
Meldcodes van STEICO zell| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA22647 | zell - Dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA22651 | zell - Gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA29380 | zell - vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 133 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Saint Gobain Isover
Isover Isogro Flex
- Materiaal
- Hennep en hennep/jute (RVO: Hennepvezel)
- Productvorm
- Flexibele mat
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 85%
Isogro Flex van Isover is volgens de RVO-registratie een hennepvezelproduct met 85% biobased aandeel.
Er zijn codes voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van Saint Gobain Isover Isover Isogro Flex| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA31567 | Isover Isogro FLex - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA31568 | Isover Isogro FLex - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA31569 | Isover Isogro FLex - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA31570 | Isover Isogro FLex - vloer | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Saint Gobain Isover
Isover Isonat Flex 55
- Materiaal
- Houtvezel (RVO: WF (Houtvezels))
- Productvorm
- Flexibele mat
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten)
- Biobased aandeel (RVO)
- 90%
Isonat Flex 55 is volgens RVO een houtvezelproduct met 90% biobased aandeel. De registraties gelden voor dak en gevel.
Meldcodes en subsidiebedragen (2)
Meldcodes van Saint Gobain Isover Isover Isonat Flex 55| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA28734 | Isover Isonat Flex 55 - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 126 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA28735 | Isover Isonat Flex 55 - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 126 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Termokomfort
BioXbeads®
- Materiaal
- PLA-bioparels (RVO: PLA - Suikerriet en Suikerbieten)
- Productvorm
- Inblaasbare parels
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Spouwmuur, Bodem (kruipruimte), Dak
- Biobased aandeel (RVO)
- 96%
BioXbeads® zijn PLA-isolatieparels; volgens RVO uit suikerriet en suikerbieten, met een biobased aandeel van 96%.
De registraties betreffen spouwmuur (50 mm), bodem (160 mm) en dak (160 mm). De dikte staat in de productnaam zelf.
Meldcodes en subsidiebedragen (3)
Meldcodes van Termokomfort BioXbeads®| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA32194 | BioXbeads® - spouwmuurisolatie - 50 mm | Spouwmuur | Alle woningen | Rd 1,1 | 50 mm | € 5,25/m² | € 10,50/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2026 | |
| KA32195 | BioXbeads® - bodemisolatie - 160 mm | Bodem (kruipruimte) | Alle woningen | Rbf 3,5 | 160 mm | € 3,00/m² | € 6,00/m² | € 1,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
| KA32196 | BioXbeads® - dakisolatie - 160 mm | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 160 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2026 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Thermo Hanf
Combi Jute
- Materiaal
- Hennep en hennep/jute (RVO: Hennepvezel)
- Productvorm
- Isolatiemat van hennep en jute
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 88%
Thermo Hanf Combi Jute is een isolatiemat waarin hennep wordt gecombineerd met jute. RVO registreert het als hennepvezel.
Er zijn codes voor dak, gevel en vloer.
Meldcodes en subsidiebedragen (3)
Meldcodes van Thermo Hanf Combi Jute| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA21616 | Combi Jute - Dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA21618 | Combi Jute - gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA21619 | Combi Jute - vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
ThermoStro
ThermoStro
- Materiaal
- Stro (RVO: Stro)
- Productvorm
- Stro-isolatie
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Gevel (binnen/buiten), Zolder-/vlieringvloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 100%
ThermoStro is stro-isolatie met registraties voor dak, gevel en zolder/vliering. De productvorm staat niet in de RVO-gegevens.
Meldcodes en subsidiebedragen (3)
Meldcodes van ThermoStro ThermoStro| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA29742 | ThermoStro - dak | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 180 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA29743 | ThermoStro - gevel | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 220 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2025 | |
| KA29744 | ThermoStro - zolder/vliering | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 180 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.
Thermofloc
Thermofloc / Greenfloc F
- Materiaal
- Cellulose (RVO: LFCI (Cellulose))
- Productvorm
- Losse, inblaasbare cellulose
- Toepassingen met ISDE-bonus
- Dak, Zolder-/vlieringvloer, Gevel (binnen/buiten), Vloer
- Biobased aandeel (RVO)
- 92%
Thermofloc (ook als Greenfloc F vermeld) is cellulose-inblaasisolatie met registraties voor dak, gevel, vloer en zolder/vliering.
Meldcodes en subsidiebedragen (4)
Meldcodes van Thermofloc Thermofloc / Greenfloc F| Meldcode | Officiële productnaam | Toepassing | Woningtype | Min. Rd/Rbf (m²K/W) | Min. dikte | Basis, 1 maatregel | Basis, meerdere | Biobased bonus | Opmerking |
|---|
| KA18709 | Thermofloc / Greenfloc F dakisolatie | Dak | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 16,25/m² | € 32,50/m² | € 5,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18713 | Thermofloc / Greenfloc F zolder/vlieringvloerisolatie | Zolder-/vlieringvloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 4,00/m² | € 8,00/m² | € 1,50/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18714 | Thermofloc / Greenfloc F gevelisolatie | Gevel (binnen/buiten) | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 20,25/m² | € 40,50/m² | € 6,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
| KA18715 | Thermofloc / Greenfloc F vloerisolatie | Vloer | Alle woningen | Rd 3,5 | 140 mm | € 5,50/m² | € 11,00/m² | € 2,00/m²vanaf 01/01/2024 | |
Bron: RVO ISDE-meldcodelijst isolatiematerialen (klik op een meldcode voor de RVO-productpagina). Subsidiegegevens gecontroleerd op 16 oktober 2026. Bedragen gelden voor plaatsing vanaf 1 januari 2026. Technische gegevens van de fabrikant (zoals lambdawaarde en brandklasse) zijn nog niet door ons gecontroleerd.